Olay yargıya taşındı… Kadrolu eşekler kayboldu

Elazığ’ın Maden ilçesinde Musa Orhan ile Orhan Yavuz arasındaki siyasi rekabet il gündemini oluşturdu. Belediye temizlik işlerinde kullanılmak üzere tanesi bin liradan alınan beş eşeğin kayıp olduğunun ortaya çıkması, “Bu eşeklere ne oldu?” tartışmasını gündeme getirdi. Elazığ’da Yerel TV’nin konuğu olan Maden Belediye Başkanı ve YRP Maden Belediye Başkan Adayı Orhan Yavuz, kendisinden önceki döneme ait Maden Belediyesi’nde çöp toplamak için eşek alımı ödemesi yapılmasına rağmen eşeklerin belediyede olmadığını iddia etti.

OLAY YARGIYA TAŞINDI

2018 yılındaki Maden Belediye Başkanı ve şimdiki AKP adayı Musa Orhan’ın dönemini eleştiren Yavuz, kayıp eşeklerle ilgili olarak şunları söyledi:

“Maden’de çöp hayvanlarla toplanıyor. 2018’de alınan eşekler görevlilere dağıtılmış. Eşekleri getirmesini istedim. Personel ise hayvanları kendi paralarıyla aldığını bildirdi. Ancak, belediyede eşekler için beş bin lira ödendiğine ilişkin harcama pusulası, eşekleri satan kişinin kimlik bilgisi fotokopisi var. Eşekler ortada yok. Olayı yargıya taşıdık.”

Sözcü’nün haberine göre, aday Musa Orhan ise, “Görevimi tamamladıktan sonra eşeklere ne oldu bilemem. Tam 20 yıldır rakibiz ve Yavuz, AKP’den ayrılıp YRP’den aday oldu. Şimdi üçüncü kez birbirimizin rakibiyiz” dedi.

EŞEKLERLE ÇÖP TOPLAYAN PERSONEL SAVUNMA YAPTI

Kullandığı eşekleri teslim etmesi istenen personeller hayvanları önceki belediye döneminde kendi parasıyla aldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x